Doświadczeni fachowcy nowoczesne gabinety
530 760 740
ul. Nowolipki 21, Warszawa
790 777 350
ul. Arkuszowa 63, Warszawa
English (UK)

Endodoncja

Leczenie endodontyczne polega na usunięciu zmienionej zapalnie lub martwej miazgi z komory oraz kanałów zęba, odpowiednim opracowaniu kanałów, a także ich szczelnym wypełnieniu.
Niezwykle istotne w leczeniu endodontycznym jest określenie prawidłowej długości kanałów, co osiągamy dzięki stosowaniu najnowszej generacji endometru (elektroniczne urządzenie lokalizujące wierzchołek zęba za pomocą analizy zmiany częstotliwości prądu) oraz cyfrowemu aparatowi rentgenowskiemu dzięki któremu uzyskujemy obraz bez konieczności przemieszczania się z fotela stomatologicznego.

W przypadku trudności napotykanych podczas leczenia endodontycznego, związanych np. z obecnością dodatkowych kanałów mamy do dyspozycji mikroskop umożliwiający osiągnięcie 20-sto krotnego powiększenia pola zabiegowego co w znaczący sposób ułatwia odnalezienie dodatkowych lub bardzo wąskich kanałów.
Sukces leczenia endodontycznego zależy od eliminacji bakterii z kanałów zęba – wielokrotnie nie jest ona możliwa w 100% przy stosowaniu konwencjonalnego opracowania kanałów i płukania ich środkami odkażającymi. Przeprowadzenie sterylizacji kanałów za pomocą lasera YAG:Er lub generatora ozonu usuwa 99,9% bakterii, co zwiększa szanse na powodzenie leczenia endodontycznego.