Doświadczeni fachowcy nowoczesne gabinety
530 760 740
ul. Nowolipki 21, Warszawa
790 777 350
ul. Arkuszowa 63, Warszawa
English (UK)

Stomatologia dziecięca

Doskonale wiemy jak ważne jest zapobieganie i leczenie próchnicy już od najmłodszych lat. Wiemy jednak także jak istotna jest odpowiednia, bezstresowa atmosfera w gabinecie i niepozostawiający przykrych wspomnień sposób leczenia.

Mali pacjenci mogą czas przed i po wizycie spędzić na zabawie w specjalnie przygotowanym dla nich kąciku.

W zakresie stomatologii dziecięcej proponujemy:
  • zabiegi profilaktyczne, które zapobiegają powstawaniu próchnicy – fluoryzacja, lakowanie bruzd
  • w przypadku plam próchnicowych i próchnicy początkowej bezbolesna ozonoterapię (nowoczesną metodę zastępującą tradycyjne lapisowanie) oraz metodę infiltracji (preparat ICON)
  • w przypadku rozległych ubytków bezbolesną, laserową metodę opracowania ubytków
Znieczulenie nie jest przyjemnym elementem wizyty zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych pacjentów. Aby wyeliminować nieprzyjemne doznania związane z aplikacją znieczulenia nasi stomatolodzy stosują aparat The Wand – sterowany komputerowo system do bezbolesnego podawania znieczuleń stomatologicznych. Lekarz używając końcówki przypominającej kształtem długopis podaje znieczulenie dozowane przez komputer, dzięki czemu płyn aplikowany jest z tzw. prędkością fizjologiczną – pozwala to na wchłonięcie płynu znieczulającego bez bolesnego uczucia rozpierania.

Nasi pedodonci (stomatolodzy dziecięcy) przygotowani są do przeprowadzania korekty zbyt krótkiego lub grubego wędzidełka wargi górnej i języka, które mogą być przyczyną wady zgryzu (tzw. diastema) lub wady wymowy. Zabieg plastyki wędzidełka odbywa się w znieczuleniu miejscowym przy użyciu lasera – zabieg jest dzięki temu bezbolesny, bardzo krótki, eliminowane jest krwawienie a także potrzeba zakładania szwów ( a tym samym druga wizyta na której szwy są zdejmowane).

Nowością w naszej przychodni na ul. Arkuszowej jest możliwość zastosowania sedacji wziewnej przy użyciu mieszaniny podtlenku azotu zwanego potocznie gazem rozweselającym oraz tlenu. Sedacja wziewna podtlenkiem azotu wprowadza pacjenta w stan odprężenia przy jednoczesnym zachowaniu świadomości oraz podstawowych odruchów. Stosowanie gazu rozweselającego jest szczególnie polecane w przypadku dzieci (ze względu na ich małą tolerancję stresu i bólu), może być jednak stosowana również u dorosłych odczuwających silny strach przed wizytą u stomatologa. Dzięki właściwościom znieczulającym podtlenku azotu przeprowadzenie niewielkich zabiegów stomatologicznych (np. opracowanie niewielkiego ubytku i założenie wypełnienia) może nie wymagać podania dodatkowego znieczulenia.