Chirurgia i implantologia


CHIRURGIA I IMPLANTOLOGIA



Osoba, która ma zostać poddana zabiegowi chirurgicznemu w obrębie jamy ustnej, chce mieć pewność, że użyte będzie skuteczne znieczulenie, a dentysta skorzysta z nowoczesnych narzędzi i metod.
Każdy z chirurgów stomatologów pracujących w Duodent dysponuje odpowiednią wiedzą i doświadczeniem, dlatego wyjątkowo dobrze dbają o komfort oraz zadowolenie pacjentów. Świadczymy pełen zakres usług chirurgicznych, począwszy od ekstrakcji zębów mlecznych i stałych, poprzez skomplikowane zabiegi usuwania zębów zatrzymanych (najczęściej ósemek, czyli tzw. zębów mądrości), hemisekcji, radektomii, resekcji wierzchołka korzenia, plastyki wędzidełek, pogłębiania przedsionka, regeneracji zniszczonych tkanek kostnych oraz nabłonkowych, chirurgicznego przygotowania pola protetycznego czy wszczepiania implantów.

Leczenie implantologiczne stanowi ważny element naszej działalności. Dzięki niemu osoby, które z różnych powodów utraciły ząb lub zęby, nie muszą godzić się z ich stałą utratą. Mogą mianowicie zdecydować się na wszczepienie implantu. Jest to śruba wykonana z biozgodnego materiału – tytanu, dlatego po wprowadzeniu do kości szczęki ulega ona procesowi osteointegracji. Ostatecznie następuje trwałe połączenie implantu zębowego z tkanką kostną.

Implantologia stwarza szereg możliwości odbudowy utraconego uzębienia. Istnieje szansa na uzupełnianie zarówno braków pojedynczych, jak i skrzydłowych tj. występujących w bocznych odcinkach szczęki. Leczenie implantologiczne jest też ratunkiem w przypadku osób cierpiących na bezzębie. Poza tym korzystamy z tej opcji w celu poprawienia utrzymania uzupełnień ruchomych. Niejednokrotnie zastosowanie implantów eliminuje konieczność szlifowania zdrowych zębów lub używania ruchomych protez.

Zabieg implantacji jest pierwszym etapem leczenia implantoprotetycznego. Kolejny, czyli wykonanie pracy protetycznej, odbywa się najczęściej po 3-6 miesiącach.

Nasze gabinety są autoryzowanymi przychodniami szwajcarskiego systemu implantologicznego STRAUMANN. Na proponowane przez nas zabiegi wszczepienia implantów w tych systemach udzielamy dziesięcioletniej gwarancji.
Warunkiem, który musi zostać spełniony aby możliwe było leczenie implantoprotetyczne jest istnienie wystarczającej ilości tkanki kostnej. W części przypadków mamy niestety do czynienia ze zbyt małą ilością kości, co może wynikać z różnych przyczyn (m.in. długotrwały brak zębów, stany zapalne niszczące kość), na szczęście dysponujemy szeregiem metod pozwalających nam radzić sobie nawet w trudnych warunkach. W naszej praktyce często spotykamy się z problemem wąskiego wyrostka zębodołowego, który jeszcze niedawno stanowił ważne ograniczenie zabiegów implantologicznych. W chwili obecnej jesteśmy w stanie odbudować utracone tkanki za pomogą przeszczepów kości autogennej lub biomateriałów. Alternatywą dla takiego postępowania jest rozszczepienie wąskiego wyrostka zębodołowego z użyciem techniki piezoelektrycznej. Z innym problem często mamy w czynienia w bocznym odcinku szczęki, jest to nisko schodzące dno zatoki szczękowej. W takiej sytuacji możliwe jest przeprowadzenie podniesienia dna zatoki szczękowej (tzw. sinus lift) metodą zamkniętą lub metodą otwartą, stosowaną w przypadku rozleglejszych zaników kości.
W ramach chirurgii stomatologicznej oferujemy również zabiegi dotyczące błony śluzowej jamy ustnej, takie jak plastyka wędzidełka, usunięcie torbieli zastoinowej czy usunięcie włókniaka. Nasi
chirurdzy korzystają wówczas z lasera CO2. Użycie tego pracującego na dwutlenku węgla urządzenia sprawia, iż zabieg nie trwa długo i nie dochodzi podczas niego do krwawienia, nie ma potrzeby zakładania szwów, a tkanki szybko się goją.
Nasi stomatolodzy podczas każdego zabiegu dokładają wszelkich starań aby uzyskać jak najszybsze i najlepsze gojenie tkanek. Jedną z nowoczesnych metod pozwalających przyspieszyć gojenie oraz wytworzyć korzystniejszą strukturę regenerowanych tkanek jest wykorzystanie PRF (Platelet Rich Fibrin). PRF jest autogennym materiałem pozyskiwanym z krwi pacjenta. Znajduje zastosowanie podczas zabiegów ekstrakcji zębów, regeneracji kości lub przyzębia a także w implantologii. Z krwi pobranej od pacjenta przed zabiegiem za pomocą przeznaczonej do tego celu wirówki uzyskujemy preparat bogatopłytkowej fibryny, który zastosowany podczas zabiegu chirurgicznego stanowi swego rodzaju rusztowanie dla odbudowy tkanek oraz zmniejsza dolegliwości bólowe.


This website uses cookies.