PROTETYKABraki w uzębieniu są niekorzystne dla wyglądu i zdrowia. Wbrew pozorom i powszechnie panującej opinii nawet brak pojedynczego zęba, szczególnie w odcinku bocznym może nieść za sobą wiele negatywnych konsekwencji, takich jak obniżenie wydolności żucia, przemieszczenia i przeciążenie pozostałych zębów. Im bardziej rozległe braki w uzębieniu, tym bardziej widoczne są tego negatywne skutki. W związku z tym osoby, których dotyczy ten problem powinny poddać się leczeniu protetycznemu. Żeby jego efekty były w pełni zadowalające, musi być przeprowadzone w fachowy sposób, przy użyciu wysokiej jakości materiałów oraz z zastosowaniem nowoczesnych rozwiązań.
W Duodent proponujemy pacjentom zarówno ruchome, jak i stałe uzupełnienia protetyczne. Każdy, kto korzysta z naszych usług, może liczyć na profesjonalne odtworzenie utraconych zębów, a zarazem szeroki wybór rodzajów uzupełnień.
Jeśli chodzi o uzupełnienia ruchome oferujemy:

  • protezy akrylowe
  • protezy szkieletowe
  • protezy szkieletowe z zaczepami precyzyjnymi
  • protezy szkieletowe z estetycznymi klamrami
  • protezy acetalowe
  • protezy typu overdenture.

Na szczególną uwagę zasługują protezy acetalowe oraz typu overdenture. Stanowią one estetyczną alternatywę dla konwencjonalnych propozycji protetyki stomatologicznej, takich
jak protezy szkieletowe. Uzupełnienia wykonane z acetalu, który jest materiałem termoplastycznym,
charakteryzują się dużą elastycznością i trwałością. Ponadto spokojnie można je polecić pacjentom, którzy mają alergię na metale. Z kolei w przypadku protez typu overdenture mamy do czynienia z ulepszonym utrzymaniem, gdyż nakłada się je na korzenie zębów lub wszczepy. Dzięki zastosowaniu zatrzasków, zasuw, zaczepów magnetycznych itp. elementów służących do mocowaniaprotezy nie są w ogóle widoczne.
W zakresie stałych uzupełnień protetycznych oferujemy:
– wkłady koronowe tzw. inlay’e i onlay’e
– wkłady koronowo-korzeniowe
– korony metalowe, metalowo-ceramiczne oraz pełnoceramiczne na podbudowie z tlenku cyrkonu
wykonane w technologii CAD/CAM
– mosty.
W przypadku rozległych rekonstrukcji, chcąc uzyskać najlepsze efekty estetyczne nasi technicy przygotowują tzw. wax up, który umożliwia zaprezentowanie pacjentowi symulacji wyglądu zębów jeszcze przed rozpoczęciem leczenia.
Istotnym działem protetyki dentystycznej jest leczenie zaburzeń stawów skroniowo-żuchwowych. Do objawów ich patologii należą: ból, ograniczenie ruchów żuchwy, trzaski oraz trzeszczenia. W celu przywrócenia równowagi w obrębie stawów, stosujemy szyny zgryzowe, a także terapię biostymulacyjną, która zmniejsza dolegliwości bólowe. W przypadku destrukcji tkanek zębów na skutek zgrzytania, zaciskania lub innych zaburzeń zwarcia skutkujących obniżeniem wysokości zwarcia przeprowadzamy kompleksową odbudowę dążącą do odbudowania pierwotnej wysokości zwarcia.


Gabinety Nowolipki

Adres: ul. Nowolipki 21, Warszawa
Tel.: 22 150 16 53
Tel.: 530 760 740
E-mail: duodent@duodent.com.pl

Pon – Pt 8:00 – 19:00
Sob 8:00 – 13:00

 Łatwy dojazd:
Autobusy linii: 107, 160, 171, 190
Tramwaje: 17, 33
M1 stacja: Ratusz Arsenał

Gabinety Arkuszowa

Adres: ul. Arkuszowa 63, Warszawa
Tel.: 22 150 15 63
Tel.: 790 777 350
E-mail: arkuszowa@duodent.com.pl

Pon – Pt 8:00 – 19:00
Sob 8:00 – 13:00

 Łatwy dojazd:
Autobusy linii: 110, 210
Tramwaje (Popiela): 22, 23, 24, 28, 33, 76
M1 stacja: Młociny

porno izle
sex hikayeleri
pono izle

Copyright 2023