STOMATOLOGIA DZIECIĘCADlaczego niektóre osoby tak bardzo boją się wybrać do dentysty? Być może zniechęciła je jedna z pierwszych wizyt w przychodni stomatologicznej. Dlatego właśnie w Duodent przykładamy dużą wagę do tego, aby nasi najmłodsi pacjenci czuli się u nas naprawdę komfortowo. Ważne jest tu odpowiednie podejście lekarza, korzystanie z nowoczesnych metod oraz stworzenie bezstresowej atmosfery zarówno w gabinecie, jak i w poczekalni.

Bez wątpienia im wcześniej dziecko pójdzie do stomatologa, tym łatwiej będzie wprowadzić zasadę, że przychodnię dentystyczną należy odwiedzać regularnie. Ponadto warto pamiętać, że aby skutecznie zapobiegać próchnicy, trzeba dbać o zęby malucha już od momentu, kiedy się pojawią. Oznacza to, że na wizytę można umówić się nawet zanim pociecha skończy rok – najlepiej zapisać się do nas.

Pedodonci, czyli stomatolodzy dziecięcy, którzy pracują w Duodent mają szeroką wiedzę i doświadczenie, a równocześnie są cierpliwi oraz kreatywni, co jest wyjątkowo istotne wówczas, gdy przyjmuje się małego pacjenta.

Oferujemy wysoce efektywne zabiegi profilaktyczne, takie jak fluoryzacja i lakowanie bruzd, które zapobiegają powstawaniu próchnicy. Natomiast jeśli dziecko ma plamy próchnicowe lub próchnicę początkową stosujemy ozonoterapię. Ta innowacyjna oraz bezbolesna metoda z powodzeniem zastępuje tradycyjne lapisowanie. Zdarza się jednak, że dentysta dziecięcy ma za zadanie wyleczenie rozległych ubytków. Wówczas proponujemy laserową metodę ich opracowania. Usługa ta świadczona jest w naszej przychodni przy ul. Nowolipki.

W przypadku, gdy konieczne jest podanie znieczulenia, nasi pedodonci aplikują je z tzw. prędkością fizjologiczną, co pozwala na wchłonięcie płynu bez nieprzyjemnego uczucia rozpierania. Jak to możliwe? Przychodnia przy ul. Nowolipki wyposażona jest w system The Wand, w związku z tym znieczulenie dozowane jest przez komputer. Podłączona do niego końcówka, którą lekarz przykłada do dziąsła, zawiera małą igłę, ale w ogóle nie przypomina standardowej strzykawki.

Osoby korzystające z naszych usług, również w ramach stomatologii dziecięcej, w przychodni przy ul. Arkuszowej mogą zostać poddane sedacji wziewnej przy użyciu mieszaniny podtlenku azotu, zwanego potocznie gazem rozweselającym, oraz tlenu. Wprowadza ona w stan odprężenia, przy jednoczesnym zachowaniu świadomości i podstawowych odruchów, a zarazem posiada właściwości znieczulające. Stosowanie gazu rozweselającego jest szczególnie polecane w przypadku najmłodszych pacjentów, gdyż pozwala na znaczne złagodzenie bólu i stresu związanego z wizytą u dentysty.

W Duodent można zarezerwować również termin u stomatologa dziecięcego, w celu przeprowadzenia korekty zbyt krótkiego lub grubego wędzidełka wargi górnej i języka, które mogą być przyczyną wady zgryzu (tzw. diastema) czy wady wymowy. Zabieg plastyki wędzidełka jest bezbolesny i nie trwa długo, gdyż odbywa się w znieczuleniu miejscowym, przy użyciu lasera. Dzięki temu nie dochodzi do krwawienia oraz nie trzeba zakładać szwów.

Zanim jeszcze dziecko zostanie poproszone o wejście do gabinetu, może spędzić czas na zabawie w specjalnie przygotowanym kąciku. Pozwala to na oderwanie go od myślenia o kontroli zębów i ewentualnych zabiegach związanych z ich leczeniem. Oczywiście zaraz po wyjściu od lekarza maluch może wrócić do strefy zabaw, żeby nieco się zrelaksować i zachować miłe wspomnienia z wizyty u dentysty dziecięcego. Każdy dzielny pacjent dostaje też po jej zakończeniu nagrodę.


Gabinety Nowolipki

Adres: ul. Nowolipki 21, Warszawa
Tel.: (22) 838 82 68
Tel.: (22) 636 96 68
Tel.: 530 760 740
E-mail: duodent@duodent.com.pl

pon – pt 8:00 – 19:00
sob 8:00 – 13:00

Gabinety Arkuszowa

Adres: ul. Arkuszowa 63, Warszawa
Telefon: 790 777 350
E-mail: arkuszowa@duodent.com.pl

pon – pt 8:00 – 19:00
sob 8:00 – 13:00

porno izle
sex hikayeleri
pono izle

Copyright 2022